Часті питання

1. Чому ми не приймаємо макети через FTP або файлообмінники?

Ми намагаємося створити зручний та інформативний сервіс для наших клієнтів. Приймаючи замовлення через сайт, ми маємо можливість надати Вам набір зручних інтерфейсів для завантаження і відстеження етапів виробництва Ваших фотокниг. Ще в процесі завантаження макету наша система вкаже Вам на можливі помилки, тим самим заощаджуючи Ваш час на дзвінках і листуванні з нашою службою підтримки. Сторонні файлообмінні сервіси і FTP не можуть надати перераховані нижче переваги.

 • Онлайн-калькулятор замовлення
 • Перевірка формату файлу
 • Перевірка лінійних розмірів файлів
 • Перевірка на цілісність jpg - файл
 • Відстеження статусу замовлення (відправлений, редакція, надійшов до друку, надійшов у службу доставки)
 • Можливість внесення свого тексту на наклейку для упаковки (номер класу, школи, прізвище молодят)
 • Поле для коментаря до замовлення
 • Немає необхідності підтверджувати нам замовлення по е-mail або телефону
 • Доступ до історії своїх замовлень в меню Мої замовлення
 • Відображення номерів декларацій транспортних компаній в меню Мої замовлення

2. Як завантажувати свої макети через сайт?

Інструкцію з оформлення замовлення на фотокнигу. Завантажити у форматі PDF

УВАГА! Для коректної роботи з системою завантаження ми рекомендуємо використовувати такі браузери:

Також у Вас повинен бути встановлений flash не нижче версії 10. Перевірити свою версію

Звертаємо Вашу увагу на те, що для комфортної роботи з ресурсом і завантаженням файлів, рекомендована швидкість Вашого інтернет-з'єднання на виході повинна бути не нижче 1 Mbit. Завантаження середнього обсягу фотокниги, розміром 200 Мбайт, на такій швидкості може зайняти у Вас близько 30-40 хвилин. Якщо швидкість нижче, цей час збільшується.

3. SlimBook, PhotoBook, PrintBook - в чому різниця?

Найкраще ознайомитися з їхніми особливостями відвідавши розділ Фотокниги, але, якщо коротко, то відео нижче найкраще продемонструє Вам основні відмінності.

4. Чим відрізняються фотокниги, замовлені на сайтах cyfrolab.com і pro.cyfrolab.com?

З формальної точки зору — нічим. Це абсолютно однакові фотокниги, які виробляються на одному і тому ж обладнанні, тими ж людьми. Відмінності полягають в технологіях отримання файлів, цінах, способах доставки і доступності окремих опцій:

фотокниги для професіоналів фотокниги для любителів
Ціни нижче, змінюються залежно від тиражу вище, змінюються залежно від тиражу
Тираж від 5 шт. від 3 шт.
Підготовка та завантаження макету самостійна підготовка на основі технічних вимог за допомогою програми-редактора CyfroBook
Оплата передоплата післяплата
Відстеження замовлення е-mail, sms е-mail
Асортимент обкладинок повний обмежений
Терміновість (4 робочі дні) доступна для деяких продуктів не доступна
Брендування (логотипом Сyfrolab) не брендується брендується

5. Профайли. Як налаштувати екранну кольоропробу в Photoshop?

Для організації екранної кольоропроби в Photoshop робимо наступне:

 • Для PrintBook і всіх фотообкладинок завантажуємо і встановлюємо в систему профайл друкарської машини для потрібного типу паперу (Правою кнопкою миші клікаємо по файлу, тиснемо «Встановити профіль»).
 • Для розворотів SlimBook і PhotoBook завантажуємо і повторюємо маніпуляцію.
 • Відкриваємо будь-яку фотографію в Photoshop, йдемо в меню Перегляд/Варіанти кольоропроби/Замовлення (Viev/Proof setup/Custom). У вікні вибираємо: імітований пристрій: (Device to Simulate:) — зі списку вибираємо необхідний профіль машини. Метод візуалізації: (Rendering intent) — перцепційний (Perceptual). Ставимо галочку «Компенсація чорної точки» (Black Point Compensation).
 • Зберігаємо зроблені налаштування під ім'ям друкарської машини і типу паперу, наприклад: «Cyfrolab_Standart» — Друкарня Cyfrolab, стандартний папір. Тепер екранну кольоропробу можна буде швидко знайти в списку варіантів кольоропроб.

Важливо!

Для того, щоб Ваш монітор коректно відтворював зображення, він повинен бути відкалібрований!
Є кілька можливих варіантів:

 • Звернутися за допомогою в найближчу друкарню або репроцентр, де за кілька десятків у.о. Вам нададуть таку послугу.
 • Купити або орендувати пристрій для калібрування моніторів (такий або такий) — найбільш якісний і надійний спосіб.
 • Спробувати відкалібрувати монітор за допомогою утиліт типу Adobe Gamma Loader — спосіб довготривалий і неточний, але дозволить хоч якось працювати, поки не буде куплений калібратор.

Після того, як монітор буде відкалібрований, і в Photoshop буде налаштована екранна кольоропроба, якість зображення можна буде оцінити по тестовому відбитку, електронну копію якого завантажуємо тут, а паперову копію замовляємо у менеджера.

Важливо!

Порівняння тестового відбитка із зображенням на екрані монітора має сенс, якщо параметри калібрування монітора відповідають параметрам освітлення переглядового місця, де буде розглядатися відбиток.

Важливо!

Профайли, надані pro.cyfrolab.com, служать виключно для організації екранної кольоропроби в графічних редакторах і оцінки компресії кольорів, що знаходяться поза колірним охопленням друкованої машини. Не слід конвертувати свої RGB оригінал-макети в CMYK колірний простір пристрою друку!

6. Що таке персоналізація? (про друк портретів у випускних фотокнигах)

Персоналізація - метод друку тиражної продукції, за допомогою якого в кожен примірник з тиражу вкарбовуються унікальні дані.

Стосовно до фотокниг персоналізація використовується, коли необхідно в тиражі (наприклад шкільних альбомів) надрукувати портрет учня, форзац, обкладинку або текстовий заголовок - індивідуальний для кожного альбому з тиражу.

7. Встановлюємо профілі, створюємо фотокнигу в photoshop

Дуже корисна стаття Олени Антіпової про її досвід створення фотокниг і роботи з cyfrolab professional. Читати статтю.

8. Як перевірити налаштування свого монітора?

Клікніть на шкалу нижче і згідно інструкцій перевірте налаштування свого монітора.

9. Моє замовлення пошкодили при доставці. Що робити?

 1. Відкрити вантаж, і в присутності працівників служби доставки упевнитися, що пошкодження видно не тільки на коробці/пакеті, але і всередині. Бажано сфотографувати ушкодження.
 2. Оформити разом з представником служби Акт, де буде вказано всі пошкодження, а також те, що на посилці було маркування «Не кидати! Крихкий вантаж» (для доставки на склад).
 3. На підставі Акта оформити Претензію до служби доставки з проханням відшкодувати збитки за замовлення на суму оціночної вартості. Увага — вантаж при цьому потрібно буде залишити в службі доставки. (Скажімо, служба доставки «Нова пошта» претензії на суму до 300 грн повинна розглядати на місці протягом дня).
 4. До Претензії додати рахунок-фактуру (який виставляє сайт Цифролаб).
 5. Якщо не буде виконаний хоча б один пункт цього списку, то служба доставки має підстави не відшкодовувати збиток. Відповідно, весь передрук пошкодженого замовлення буде відбуватися за рахунок клієнта.

10. Що таке подарункова упаковка і як її замовити?

Під подарунковою упаковкою мається на увазі картонний бокс в одному з 5 колірних рішень. Бокс розроблений спеціально під фотокниги формату 30х30 нашого виробництва. На бокс можна самостійно приклеїти будь-яке зображення розміром 184х184 мм. Замовити подарунковий бокс можна тут або безпосередньо при оформленні замовлення на фотокнигу.

11. Що таке «згрупування замовлень»?

Якщо ви зробили 2 або більше замовлень і хочете, щоб усіх їх відправили разом, ви можете згрупувати їх на сайті через меню "Мої замовлення". Для цього виділіть потрібні замовлення та натисніть кнопку "згрупувати".

12. Як оплатити замовлення?

Ви можете роздрукувати рахунок та оплатити його в найближчому банку після завантаження макету на сайт. Ми друкуємо ваші замовлення після надходження оплати на наш рахунок. Банківський переказ може зайняти від 1 до 4 робочих днів.

13. Як розмістити фото на розворот у PrintBook?

Якщо фото буде на 2 сторінки, воно НЕ буде виглядати як ціле. Все одно при стикуванні сторінки на 100% не будуть збігатися. Тому ми не рекомендуємо на стик сторінок ставити будь-які сюжетно важливі елементи дизайну, де потрібне точне стикування, наприклад, руки, ноги, голови, будови, і т.д. Якщо Ваш творчий задум передбачає розміщення фотографії на весь розворот без втрати частини зображення, радимо замовити традиційну фотокнигу типу PhotoBook.

14. Через скільки часу буде готове моє замовлення?

Зазвичай друк фотокниги триває 7 робочих днів, для Printbook та Slimbook з фотообкладинками існує опція термінового друку — виготовлення за 4 робочих дні з моменту отримання коштів. Якщо оплачувати замовлення в ОТП Банку (де відкритий наш рахунок), гроші приходять швидше. Зверніть увагу, що в травні та червні терміни виготовлення можуть бути збільшені через сезонне навантаження.

15. У завантаженому макеті помилка, як мені його відредагувати?

Ми не виправляємо Ваші макети перед відправкою в друк. Якщо статус вашого замовлення "завантажений", Ви можете самостійно видалити його через меню "Мої замовлення" і завантажити новий з внесеними виправленнями. Якщо він вже оплачений, повідомте в службу підтримки новий номер замовлення.

16. Як замовити суперобкладинку?

Замовити суперобкладинку ви можете тільки в комплекті з фотокнигою в тканинній обкладинці. Якщо Вам потрібна суперобкладинка до фотокниги з індивідуальною обкладинкою чи Ви втратили/пошкодили попередню суперобкладинку, можна надрукувати таку ж у будь-якому фотосалоні вашого міста на звичайній фотографії 30*90 і потім відрізати зайві поля у відповідності з макетом.

17. Як мені дізнатися, на якому етапі виконання моє замовлення?

Всі статуси Ваших замовлень відображаються в меню «Мої замовлення» на сайті.

 • Статус «Завантажено»— макет завантажений, замовлення очікує на оплату.
 • Статус «Редакція»— макет не відповідає технічним вимогам. Менеджери Цифролаб зв'яжуться з Вами протягом дня.
 • Статус «Друкується»— замовлення оплачене і відправлене у друк.
 • Статус «Надруковано»— замовлення надруковане і готове до відправки.
 • Статус «Видано»— замовлення передано в службу доставки. Знайти Вашу відправку за номером декларації можна тільки після 18:00 на сайті служби відправки.

Після отримання Вашої оплати статус замовлення змінюється з "Завантажено" на "Редакція" або "Друкується". Номер декларації Ви отримаєте електронною поштою і в СМС. Також він відображається в меню "Мої замовлення" на сайті.

18. Що таке «термінове замовлення»?

«Термінове замовлення» це замовлення, яке ми виготовляємо за 4 робочих дні, замість стандартних 7 робочих днів *.

 • Додаткова оплата за терміновість становить +30% від вартості всього замовлення . Надбавка зумовлена тим, що Ваше замовлення вручну проходить всі етапи виробництва.
 • Терміновість замовлення означає, що воно буде готовим до відправки через 4 дні. Тобто 4 дні виготовлення + доставка.
 • Термінове замовлення, як і звичайне, надходить у виробництво лише з моменту отримання нами оплати.
 • Замовлення надходить у виробництво в день отримання файлів, якщо воно оплачене й макети отримані до 14:00. Для замовлень, що надійшли пізніше 14:00, відлік починається з наступного робочого дня.
 • Зверніть увагу: опція "термінове замовлення" не доступна для фотокниг ZenBook, PhotoBook із пластиковим прошарком та всіх фотокниг оздоблених обкладинками з тканини або шкірзаму.

* Стосується лише фотокниг. Детальніше про можливість термінового замовлення всіх продуктів дивіться тут

19. Що таке баланс?

Це спеціально створений в нашій системі гаманець, за допомогою якого Ви можете в будь-який зручний час оплачувати свої замовлення.

20. Для чого потрібен баланс?

Баланс потрібен для пришвидшення відправки Ваших замовлень у друк. Тримаючи на балансі певну резервну суму, ви зможете оплатити своє замовлення, якщо не матимете змоги здійснити оплату традиційними способами – з картки або банківським переказом.

21. Як поповнити баланс?

Увійшовши на сайт, біля свого логіна в правому верхньому куті Ви побачите поточний стан балансу і кнопку "поповнити".

Тиснемо "поповнити", вводимо суму, вибираємо спосіб оплати і вносимо кошти зручним для Вас способом. Повідомлення про успішне зарахування прийде на мейл і на телефон.

22. Як використовувати кошти на балансі?

Оформляємо замовлення і переходимо до вибору способу оплати. В стандартному меню вибираємо метод "З власного балансу", вибираємо його, і якщо на рахунку достатньо коштів, гроші спишуться з балансу, оплата буде проведена автоматично і менеджери відправлять Ваше замовлення у виробництво.

23. Що таке Multibook?

Multibook — універсальний зразок всіх типів друку фотокниг від Цифролаб. Він дозволяє наочно та швидко пояснити відмінності між поліграфією і фотодруком, а також оцінити якість ламінації. В Multibook описані усі доступні опції книг Bambook, Slimbook, Printbook и Photobook. MultiBook розміром 20x30 має тверду ламіновану обкладинку та складається із 3 розворотів. Детальніше про Multibook тут

24. Що таке форзац?

Це аркуш паперу призначений для фіксації блоку в корінці. Форзац складається з 2 окремих паперових заготовок на початку та в кінці книги, які одночасно з'єднуються в корінцевій частині та приклеюються до зворотньої сторони обкладинки.

На форзаци також можна нанести зображення.

25. Чим відрізняються PhotoBook на картоні та на пластику?

Візуально різниця між Photobook на картонній основі та пластиковій є малопомітною. Пластикова основа є більш термостійкою та не схильна до деформацій під час використання книги, на відміну від картонної основи,що є більш вибагливою до сталого рівня вологості в приміщенні. Photobook на пластику має більшу вагу, аніж на картоні. Фотокнига на картонній основі є дешевшою.