Розповідає Руслана Єрмолова, сімейно-дитячий фотограф та дизайнер фотокниг.
Фотограф - Ірина ВарченкоУ всі мої пакети послуг входять друковані матеріали. Уявляєте, на скільки я обожнюю друковані сімейні фотокниги! Вони мають чарівну магію - багато разів збирають ваших рідних навколо себе.
Я створюю дизайн сімейних та дитячих фотокниг зі своїх фотосесій та з “чужих”. Зі своїх простіше - на етапі підготовки до фотосесії, вже знаю, які кадри треба зняти для фотокниги, щоб історія була цікава і легко було замовити фотокнигу. З “чужих” чи взагалі телефонних фото - все складніше, бо набагато більше роботи у дизайні фотокниг.
Переглядаю “по діагоналі” фото, ознайомлююсь з ними. Перевіряю розмір фото. Буває, замовники скидають фотографії, а їхній розмір всього 400-600 Кб. Якщо фото з професійної фотосесії, то у їхнього фотографа, швидше всього, є повнорозмірний варіант. Прошу його. Якщо велика кількість фото з різних джерел - проганяю їх через Lightroom для одноманітної нумерації. Продумую стратегію у роботі - визначаю, які фото “підуть” на перший розворот у макет, а які - далі.
На аркуші паперу створюю план сімейної фотокниги. Малюю прямокутнички розворотів і створюю колажі. Підписую номери фото. Якщо майбутня фотокнига буде на велику кількість розворотів - так уникаю повторів фото.
Далі завантажую з сайту Pro.cyfrolab.com порожні макети розворотів (є у тех вимогах для кожного формату). Вони створені спеціально для створення фотокниги у Photoshop-і. У файлах є дві зони - обрізу та ризику. Зона обрізу повинні містити продовження загального фону зображення. У зоні ризику не розміщуйте сюжетно важливі елементи - білі та інші рамки, декор, очі, пальці, руки і т.д. Уникайте вертикальних і горизонтальних ліній в цій зоні. Частина цього поля теж може потрапити під ніж під час обрізання. (Зелена стрілка показує, як правильно змакетовано, рожева - ні). Перед зведенням фоток дизайну у JPG вимикаю кольорові шари-підказки.
В кожній історії має бути початок. Якщо роблю весільну фотокнигу, то початок - це збори наречених, а кінець - торт чи коровай. Не починайте весільну фотокнигу з першого танцю, якщо це не був початок весілля. Зробіть краще вступ до фотокниги: надпис, побажання наречених один одному, чи метрику весільного дня і їхнього спільного фото. А якщо це дитяча фотокнига за перший рік життя малюка - то починайте з фотографії з пологового, де на маму виклали малюка.
Компоную фото на розворотах. Перш за все я раджу не загромаджувати розворот сімейної чи весільної фотокниги фотографіями. Можна чергувати великі та малі фото. Наприклад, розворот починається з однієї фотографії та колажу на дві-чотири фото, а наступний розворот починається вже з колажу. Наприклад, як на фото нижче.
Не забуваємо про правило повторів у сімейних фотокнигах, тобто вибираєте якесь розміщення фото (колаж) і повторюєте його кожні 4 розвороти. Кадруйте фото так, щоб залишались лише потрібні елементи. Не бійтесь цього.
Обличчя людини не має потрапляти на лінію згину розвороту друкованої фотокниги. Міняйте порядок розташування фото, збільшуйте чи зменшуйте зображення, зважаючи на це.
Люблю розворот у дизайні фотокниги зробити з однією великою пейзажною фотографією. Це красиво.
Ще важливо: не розтягуйте фотографії, а особливо з фронтальних камер на цілу сторінку весільної (дитячої, сімейної) фотокниги. Такі фото зазвичай не якісні. А якщо таких фото більшість, пропонуйте клієнтові перейти на менший розмір фотокниги або використати більшу кількість фотографій. Повірте, якість коштує дорожче, ніж зароблених зайвих 100 гривень.
І насамкінець, маленька вам порада: віддавайте клієнтам готову надруковану фотокнигу на один розворот більше, ніж обіцяли. Їм дууууже приємно, а у вас більше досвіду ❤️.